Stilstaan bij jezelf
Doelgroep
De cursus is bedoeld voor mantelzorgers woonachtig in Hilversum.
Doelstelling
Mantelzorgers zorgen vanuit de relatie voor hun naaste, vanuit verbondenheid. Je kiest niet voor mantelzorg, het overkomt je. De meeste mantelzorgers vinden dat heel gewoon, ‘dat doe je toch?’. En juist omdat het zo ‘vanzelfsprekend’ is, lopen belaste mantelzorgers zichzelf nogal eens voorbij. Neemt de zorg jou grotendeels in beslag en is er onvoldoende tijd en ruimte om even bij te tanken? Of is het lastig om de mantelzorg te combineren met werk en gezin? Heb je last van schuldgevoelens en voel je je vaak tekortschieten? Dan heb je emotionele ondersteuning nodig hoe jij als mantelzorger om kunt gaan met jouw mantelzorgsituatie. Mantelzorgers vinden het lastig voor zichzelf op te komen, want die ander heeft het moeilijk en kan er ook niets aan doen.
Voor de mantelzorger is het noodzakelijk in balans te blijven, om de zorg voor de naaste vol te kunnen blijven houden.
Werkwijze
Bij de cursus ‘Stilstaan bij jezelf’ ga je met andere mantelzorgers door een bewustzijnsproces. Hoe gaat het eigenlijk met mij, hoe weet ik wanneer ik beter voor mezelf moet zorgen en hoe doe ik dat dan. Vanuit bewustzijn komen inzichten over wat jij als mantelzorger specifiek nodig hebt om goed te kunnen blijven zorgen.
In 5 stappen gaan we naar duidelijke afspraken maken met jezelf. Een 6e bijeenkomst is een terugkombijeenkomst waarbij de deelnemers ervaringen uitwisselen en de laatste handreikingen krijgen om versterkt als een ‘krachtige mantelzorger’ het mantelzorgleven aan te kunnen.
Praktische informatie
De cursus bestaat uit 5 lessen van 2 ½ uur met een terugkomdag
Kosten deelname: geen
Start eerstvolgende cursus: maandagochtend 30 april 2018 in Hilversum.
Verdere informatie
De cursus wordt gegeven door Nanneke de Kuiper van Versa Welzijn in samenwerking met Amanda Minkema van Courage Coaching & Communication.
Informatie en/of aanmelden
Contactpersoon: Nanneke de Kuiper
Aanmelden via: nkuiper@versawelzijn.nl